Děti zbily spolužáky ... byl zrzek

23. listopadu 2009 v 18:54 | Kulíšek |  Miš-maš
Tupost některých lidí opravdu nezná hranic, řekněte sami... sme snad ve středověku?

Los Angeles - Sílu globální internetové sítě zřejmě na vlastní kůži pocítil dvanáctiletý chlapec v Calabassu v jižní Kalifornii.
Jeho spolužáci ho v pátek ve škole dvakrát zbili. Důvod? Měl zrzavé vlasy.
Děti k útokům zřejmě inspirovala stránka na komunitní síti Facebook, která na 20. listopad vyhlásila "Den kopání do zrzounů" (Kick a Ginger Day), oznámila kalifornská policie, která případ prošetřuje.
K bití dvanáctiletého chlapce se připojilo asi 14 spolužáků, napsal deník Los Angeles Times. Chlapce kopali a bili pěstmi do různých částí těla. Neutrpěl vážná zranění.

Ředitel školy přivolal po incidentu policii. Vyšetřovatelé pak obtelefonovali i další školy v okolí. Zjistili, že další děti internetový žert naštěstí doslova nevzaly.
Tvůrce stránky zřejmě pro svůj vtip čerpal inspiraci v jedné z epizod satirického seriálu South Park. V jednom z dílů z roku 2005 si animované postavičky v nadsázce posvítily na předsudky vůči lidem se zrzavými vlasy. Cartman v něm mimo jiné prohlásil, že zrzaví jsou zlí, nemají duši a trpí zrzavou nemocí.
K podobným incidentům došlo v souvislosti se "Dnem kopání do zrzounů" také před rokem, kdy se k obdobné stránce na Facebooku přihlásilo na 5000 fanoušků. V Kanadě pak spolužáci zbili třináctiletého zrzavého chlapce. Během dne od nich inkasoval asi 80 kopanců.
Čtrnáctiletý chlapec, který tehdy stránku na Facebooku založil, se pak omluvil s tím, že šlo o vtip.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se Ti líbí tento blog ?

Super
Dobrý
Nic, moc
Hrůza

Komentáře

1 k-atulka k-atulka | Web | 27. listopadu 2009 v 17:10 | Reagovat

To jsou idioti....jako nechápu jak něco takovýho mohli udělat.no tak třeba dokážete si představit prince Harryho kdyby byl třeba černovlasej? :-)

2 Maty (admin) Maty (admin) | 27. listopadu 2009 v 19:42 | Reagovat

vidíš, to mě nenapadlo, ale je to fakt  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama