Září 2015

Měšec - netradiční svatební dar / doplněk ke kostýmu

25. září 2015 v 11:36 DIY
Byli jsme pozváni na svatbu, jupíí ^_^ ale co s darem? Snoubenci preferovali peněžité dary, ale dát jim jen tak bankovku v přáníčku se nám zdálo poněkud nudné. Koukali jsme po internetu, ale krom origami z bankovek jsme nic moc nenašli. Nakonec nás napadlo, že jim dáme peníze v měšci. Přece jen cinkající mince jsou příjemnější než zmuchlaná bankovka :D

Měšec se dá využít i např. jako součást nějakého kostýmu nebo dekorace.

Předem se omlouvám za poházené řádky a "slepené" fotky. Už dlouho jsem tu nic netvořila a v editoru při psaní je článek úplně jinak poskládaný, než jak to nakonec vypadá taky na stánce.

Potřebujeme:
  • látku
  • nit
  • mince
  • stuhu, mašli

Nachystala jsem si 3 látky - svatba měla dress code modrou barvu, proto je vnější látka modrá, a vnitřní vrstva bílá. Pokud máte silnější látky, stačí 2 vrstvy, já jsem měla tenší látky, proto jsem mezi ně dala ještě pevnější (co máte doma, kus manšestru, rifloviny, ...). Vystřihla jsem kruhy o průměru asi 30 cm + nějaký kousek na švy, ve výsledku asi 35 cm.


Pokud máte stejně jako já 2 vrstvy, poskládáme si je takto:
1) vnější vrstva (modrá)
2) vnitřní vrstva (bílá)
3) vyztužovací vrstva (nebude vidět)


Sešijeme je k sobě a necháme kus tak velký, abychom tam protáhli ruku.

Když je máme sešité k sobě, odstřihneme přebytečnou látku, vsuneme ruku mezi vnější (modrou) a vnitřní (bílou) látku, chytneme protěší konec a protáhneme jej ven.
Teď je potřeba zašít protahovací otvor. Vnitřní (hnědou) látku zastřihneme po obvodu kruhu tak, aby nepřečnívala. Je tuhá a zbytečně bychom prošívali tlustou vrstvu. Když pominu fakt, že prošívat tlustou vrstvu několika látek není nic příjemného, nevypadalo by to ve výslednu ani dobře. Přečnívající látku zahneme dovnitř, sešpednlíme a sešijeme k sobě.
Doprospřed dáme hromádku mincí (takový pytlíček padesátikorun je překvapivě těžký) a nachystáme si mašli. Doporučuji si chytnout protější konce a chytat si je k sobě, až se nám bude měšec zdát dostatečně pěkný, převážeme jej mašlí a můžeme jít gratulovat novomanželům.Krásný deštivý den =)

7. září 2015 v 20:28 Já? Já. JÁ!
Ve volném čase tvořím, co se dá. Inspiraci či pomoc při hledání cesty, jak realizovat své bláznivé nápady, většinou hledám na internetu. A protože se v poslední době s DIY projekt roztrhl pytel, ráda se podělím o pár svých zkušeností či nápadů =) Když jsem přemýšlela, jestli zvolit Facebook, Pinterest nebo jiný způsob, jak se o své tvoření podělit, vzpoměla jsem si na svůj blog z dob puberty. Nebudu mazat staré příspěvky, nemám k tomu čas ani důvod. A tak se po několikaleté odmlce vracím. Tamtada daaa :D Jdeme tvořit ^_^